Pielęgnacja skóry wokół oczu wymaga szczególnej systematyczności, troski i uwagi. To obszar wyjątkowo delikatny i podatny zarówno na działanie czasu, nieodpowiednią dietę, jak i brak snu czy zanieczyszczenia powietrza. Aby utrzymać skórę w dobrej kondycji i jak najdłużej cieszyć się promiennym spojrzeniem, warto poświęcić okolicom oczu osobne miejsce w trakcie codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

Krok pierwszy – oczyszczanie

Nigdy nie zapominaj o dokładnym oczyszczeniu okolic oczu. Płyny micelarne, żele oczyszczające, mleczka do demakijażu i olejki dobieraj tak, by w łatwy sposób mogły usunąć zanieczyszczenia – najlepiej decyduj się na kosmetyki, których użycie nie będzie wymagało intensywnego napięcia skóry czy pocierania powiek. 


Rytuał pielęgnacyjny (oczyszczanie, nawadnianie/nawilżanie, pielęgnacja) skóry wokół oczu warto dostosować do indywidualnych potrzeb i trybu życia.


Krok drugi – nawadnianie

Pij wodę. Nawadnianie organizmu ma zbawienny wpływ na kondycję i nawilżenie skóry – pozytywnie oddziałuje na jej elastyczność oraz chroni przed pojawieniem się obrzęków, cieni pod oczami czy zmarszczek. 

Krok trzeci – pielęgnacja

Kiedy już oczyścisz skórę wokół oczu, nakładaj na nią kosmetyki dopasowane do indywidualnych potrzeb Twojej skóry. W składach preparatów do pielęgnacji szukaj argininy, seryny (napinają skórę i zapobiegają jej odwodnieniu) i antyoksydantów (witamina A, witamina C i witamina E – przyczynią się do spowolnienia procesów starzenia się skóry, odżywią ją i nawilżą).


Witamina A, witamina C i witamina E przyczynią się do spowolnienia procesów starzenia się skóry, odżywią ją i nawilżą.


Przy oczyszczaniu korzystaj z hydrolatów. Wody kwiatowe łagodzą i wyciszają skórę, nawilżają,rozjaśniają, a także przyspieszają procesy jej regeneracji.


Rytuał pielęgnacyjny (oczyszczanie, nawadnianie, pielęgnacja) skóry wokół oczu warto dostosować do indywidualnych potrzeb i trybu życia. Nie należy też zapominać o zdrowej diecie, aktywności fizycznej (najlepiej na świeżym powietrzu) i odpoczynku – sen bywa zbawienny dla kondycji naszej skóry.